En / De / Ru

Tipy na výlety

Cyklovýlety pro rodiny s většími dětmi, MTB, 40 km, 3 hod

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp

Chebská pánev je charakteristická svým plochým reliéfem a je proto vhodná pro jízdu na kole. Krajinný ráz je typický svými rozsáhlými vodními plochami (Jesenice, Skalka, Amerika), zemědělskou krajinou kterou protéká v meandrech řeka Ohře, místy rašeliništi a slatišti (Soos, Nový Hrozňatov, Vackovec) a lesními komplexy po obvodu pánve (Slavkovský les, Smrčiny, Dyleňský les, Kynžvartský les). 

TRASA I (kratší varianta a delší varianta)
Trasa přes čtyři hrady, zříceninu tvrze Pomezná a Žírovické pravěké pohřebiště, MTB, 40 km, 3 hod

Z penzionu přes Natálku na rozhlednu a mini zoo u hotelu Pyramida, dále přes Střížov na sopku Komorní hůrka, dále do Klestu, pak na Břízu (zřícenina Strážní Věži a vodní elektrárna na Ohři) dále pak po hranici směrem na starou pohraniční rotu směr Libá, u hraniční roty zahnout vpravo do Libé (restaurace Liebenstein a zámek v Libé s možností prohlídky), pak do kopce na Lužnou a v následující mini obci Sorkově pro kratší variantu v rovně směr Lužná, a v Lužné doleva podél rybníku Miska a po hrázi Ameriku zpět do Františkových Lázní. Pro delší variantu v Sorkově doleva do obce Ostroh, u kostela vlevo na vysoký  most přes Slatinný potok přímo na hrad Seeberg.  Ze Seebergu dál na Poustku a na Mýtinku, podél tratě přes Zelený Háj (k vidění ovce a staré statky) do obce Skalná (hrad) a pak na Starý Rybník (kde je zřícenina hradu a zámek), odtud pak přes Žírovice (pravěké pohřebiště) zpět do Františkových Lázní

Mapa k trase č. 1 – zde

TRASA II Na hrad Seeberg a rozhlednu Kappelenberg v Německu, MTB, 37,5 km, 3 hod

Druhá doporučovaná trasa je z penzionu na hrad Seeberg, pak na Poustku, dále na Zelený Háj (tam POZOR přes přejezd silnice směr AŠ), přijedete do Vojtanova, dále je možnost pokračovat na rozhlednu Ketelenberg (5 km) a z Bad Brambachu do Plesné anebo zpět do Vojtanova přes Skalnou – Vonšov – a přes Žírovice do Františkových Lázní.

Mapa k trase č. 2 – zde

TRASA III Na multifunkční hřiště přes soustavu rybníků Lužná a Krapice, MTB, 11,5 km, 45 min

Třetí doporučená trasa je z penzionu na Ameriku směr Lužná, v Lužné prudce odbočte vpravo do lesa kolem včelínů, pak kolem rybníku Okouní a Mošnička zpět přes Krapice kolem staré školy. Dále je možno jet dále kolem říčky Slatina viz mapa, ale pokud je příliš mokro tak se můžete dát v Krapicích vpravo zpět na Ameriku po silnici III. třídy.

Mapa k trase č. 3 – zde